WSCAD

Minden ami nem PLC
Forum rules
FIGYELEM! A Fórumban mindenről lehet értekezni az ésszerűség határain belül. A Moderálás persze itt is működik.
Post Reply
Szirty
Adminisztrátor

WSCAD

Post by Szirty » 2008.10.19. 12:20

Hali all!

Dolgozik valaki WSCAD tervezőprogrammal?
Érdekelne mi a véleménye róla...

gabbi

Re: WSCAD

Post by gabbi » 2008.10.27. 18:04

Hello!

Én már régóta használom. Szerintem könnyen elsajátítható könnyen kezelhető.
A kezdeti nehézségek után simán ment minden.

northop
Location: Magyarország, Oroszlány hétközben, hétvégén Szombathely

Post by northop » 2017.04.10. 07:50

Hello,
Az új munkahelyemen semmiféle tervező program nincs, és mikor megkértem az E-Plan árajánlatát, a főnököm csuklási rohamot kapott. Most a WSCAD-ot próbálom aláíratni vele, de szeretnék jó pár dolgot kipróbálni a programmal, hogy mit tud.
Mennyire kezeli jól a PLC macro-kat, szekrény építési rajz mennyire kezelhető, alkatrész adatbázis, stb..

Szirty, ahogy olvastam a Hobbyelektronikában, te elég régóta ezt a programot gyűröd. Légy szíves pár szót írj róla, hogy mennyire felhasználóbarát.

Előre is köszönöm:

Pista
Üdvözlettel / Mit freundichen Grüßen:

Paczalos István

"Jobb ma egy buta kérdés, mint holnap a hosszantartó ostoba hallgatás"

Szirty
Adminisztrátor

Post by Szirty » 2017.04.13. 19:09

Szevasz!
northop wrote:
2017.04.10. 07:50
Szirty, ahogy olvastam a Hobbyelektronikában, te elég régóta ezt a programot gyűröd. Légy szíves pár szót írj róla, hogy mennyire felhasználóbarát.
Nos.. hát.... Nehéz dolgom lesz ezzel a válasszal.
4.2-es (asszem) verziótól "gyűröm" a WSCAD-et. A korai verziók rettenetesek voltak, főleg az árához képest. Nagyon sok hibába futottam bele. A support eleinte próbált segíteni, de szerintem tele lett velem a tökük (vagy a bugokkal, de arról nincs infóm, hogy rajtam kívül hányan "zaklatták" még őket). A fejlesztés izzadtság szagú szenvedés volt.
Jött a WSCAD SUITE sorozat, a fejlesztést teljesen új alapokra helyezték. Úgy gondolom hogy ezzel kellett volna először megjelenni a piacon, kb negyed áron (bár a németek fizetése más szintet üt meg, az hozzá tartozik).

Mivel az EPLAN-t nem ismerem, semmilyen tekintetben nem tudom összehasonlítani vele.
Alkatrész könyvtárakkal nem áll túl jól, szinte minden gyártónál lehet látni EPLAN adatbázisokat, könyvtár elemeket. A WSCAD támogatás próbálja tolni alá a gyártói adatbázisokat több-kevesebb sikerrel, pénzért.

Nem akarok én rosszakat írni róla, de kemény küzdelem volt. Lehet vele dolgozni, de aki nem ismeri az ellesz egy darabig vele mire eléri amit akar...
Valahogy sport értéke van annak hogy: Rajzolás WSCAD-del b@aszdmeg használata nélkül...

northop
Location: Magyarország, Oroszlány hétközben, hétvégén Szombathely

Post by northop » 2017.04.18. 11:39

Köszi az infót,
Megyek megnyugtatni a főnököm, meg viszek egy vödör vizet neki, hátha elmúlik a csuklási rohama...
A leírtak alapján inkább megpróbálom áttolni az e-plant, annak legalább már ismerem a nyűgös dolgait.
Üdvözlettel / Mit freundichen Grüßen:

Paczalos István

"Jobb ma egy buta kérdés, mint holnap a hosszantartó ostoba hallgatás"

plutokas

Post by plutokas » 2017.04.20. 15:13

Az Eplan mellett van még egy jó amit merek ajánlani a Solidworks Electrical. Én ezt használom és nay előnye, hogy a Solidworks-el 100%-ban együtt tud dolgozni, így a 3D modellre teljesen felhelyezhető az elektromos doksi minden egyes kiegészítőjével együtt.

Szirty
Adminisztrátor

Post by Szirty » 2017.10.23. 15:45

Hali!

Tudja valaki hogyan lehet WSCAD-ben kikapcsolni azt a funkciót, ami azonos sorkapocs csoportba tartozó sorkapocs pontok esetén leveszi a csoport jelölését arról a sorkapocsról, amelyik vízszintesen vele egy vonalba kerül az előzőtől jobbra?

(WSCAD suite 2014)

Post Reply